اینترنت به زبان ساده چیست؟

اینترنت

اینترنت به زیان ساده شبکه ای جهانی متشکل از میلیون ها کامپیوتر و دیگر دستگاه های الکترونیکی است .بوسیله اینترنت ما می توانیم به اطلاعات گسترده ای دست پیدا کنیم با هر کسی در هر جای جهان ارتباط برقرار کرده و کارهای زیاد دیگری انجام دهیم . همه این کارها را می توان بوسیله یک کامپیوتر و موبایل انجام داد که به اینترنت متصل باشد.

 

وب چیست(WEB)

مجموعه ای از وب سایت های مختلف است که بوسیله اینترنت می شود به انها دسترسی داشت. یک وب سایت می تواند شامل عکس،متن و دیگر منابع مرتبط باشد. وب سایت ها می توانند به سایر اشکال رسانه مانند مقالات روزنامه ها و یا برنامه های تلویزیونی شباهت داشته باشد.هدف از ساخت یک وب سایت می تواند تقریبا هر چیزی باشد:سایت خبری،تبلیغات ،کتابخانه انلاین،اموزشی و غیره

پس از اتصال به اینترنت، بوسیله برنامه های که به ان مرورگر (WEB BROWER) گفته می شود می توان به وب سایت ها دسترسی پیدا کرد و مطالب ان ها را مشاهده کرد.

اینترنت چگونه کار می کند؟

اینترنت شبکه ای جهانی است که بوسیله کابلهای فیزیکی به هم متصل شده شده است و می تواند شامل سیمهای مسی تلفن،فیبر نوری و غیره باشد. حتی شبکه های بی سیم مانند ۴G و  WI FI نیز بوسیله این کابل ها به اینترنت متصل هستند.زمانی که می خواهیم یک سایت را مشاهده کنیم ، مرورگر یک درخواست به سرور می فرستد سرور یک کامپیوتر قدرتمند است که اطلاعات وب سایت در ان ذخیره می شود . سرور درخواست مرورگر را پاسخ داده و اطلاعات خواسته شده را به مروگر تحویل می دهد و همه این اتفاقات در عرض چند ثانیه اتفاق می افتد.

همچنین بخوانید  شخصی سازی دسکتاپ

 

اینترنت جیست؟

 

کارهای دیگری که در اینترنت قابل انجام است

یکی از بهترین ویژگی های اینترنت امکان برقراری ارتباط با هر کسی در جهان است.ایمیل یکی از قدیمی ترین روش های برقراری ارتباط و اشتراک گذاری اطلاعات است .رسانه های اجتماعی اجازه برقراری ارتباط با دیگران را به روش های مختلف و تشکیل شبکه های اجتماعی را می دهد.کارهای بسیار زیاد دیگری می توان در اینترنت انجام داد مانند اخبار روز را پیگیری کردن، خرید هر چیزی بصورت انلاین ،پرداخت صورتحساب ،مدیریت حساب بانکی وتقریبا هر کاری را می توان انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *