تصویر پس زمینه  ویندوز ۷

در ویندوز سون به راحتی می توانید تصویر پس زمینه را تغییر دهید برای تغییر تصویر پس زمینه ویندوز ۷ بر روی یک قسمت خالی از دسکتاپ کلیک راست کنید تا منوی زیر ظاهر شود.

تغییر پس زمینه ویندوز سون

برای تغییر عکس پس زمینه گزینه personalize را با کلیک بر روی ان انتخاب کنید سپس پنجره زیر نمایش داده می شود.

تغییر پس زمینه دسکتاپ

انتخاب تم

در قسمت اصلی پنجره می توانید تم دلخواه خود را از لیست انتخاب کنید. تم مجوعه ای از تنظیمات شامل تصویر زمینه،محافظ صفحه نمایش،رنگ پنجره ها،صدای قسمت های مختلف ویندوز و تنظیمات زیاد دیگری است که پس از انتخاب تم ،تنظیمات از پیش تعزیف شده  برای قسمت های مختلف ویندوز اعمال می شود.

عکس پس زمینه

اگر می خواهید فقط عکس پس زمینه را عوض کنید گزینه desktop background از قسمت پایین پنجره انتخاب کنید. زمانی که بر روی  desktop background کلیک کنید تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

تغییر پس زمینه دسکتاپ ویندوز سون

می توانید با کلیک بر روی هر عکس ان را انتخاب و به عنوان پس زمینه انتخاب کنید سپس دکمه save را فشار دهید تا تنظیمات اعمال شود.

اگر می خواهید عکس شخصی  خود را به جای عکس پیشفرض ویندوز قرار دهید. از لیست کشویی بالای پنجره یک گزینه را انتخاب کنید تا عکس های ان قسمت نمایش داده شود و یا می توانید گزینه browse را انتخاب کنید تا بتوانید پوشه ای که عکس های شما در انجا قرار دارد را انتخاب کنید.تغییر پس زمینه دسکتاپ 7

همچنین بخوانید  اشنایی با کلیدهای میانبر ویندوز

با انتخاب گزینه browse جعبه محاوره ای باز می شود به پوشه ای که عکس های شخصی شما در ان قرار دارد  بروید و ان را انتخاب و بر روی دکمه ok کلیک کنید.زمانی که بر روی ok کلیک کنید عکس های داخل ان پوشه نمایش داده می شود.

عکس مورد نظر خود را انتخاب کنید تا جایگزین پس زمینه ویندوز شود. اگر می خواهید عکس های داخل پوشه به صورت اسلاید شو نمایش داده شود گزینه select all را انتخاب کنید تا همه عکس ها انتخاب شود. وقتی گزینه select all را انتخاب کنید لیست کشویی  change picture every  در پایین صفحه فعال می شود و می توانید انتخاب کنید هر عکس چه مدتی نمایش داده شود و سپس عکس بعدی ان نمایش داده شود.

تغییر پس زمینه ویندوز 7

در لیست کشویی picture position  می توانید موقعیت قرار گیری عکس خود را انتخاب کنید در اخر بر روی گزینه save کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود.

تغییر پس زمینه ویندوز 7

تغییر رنگ پنجره ها

یکی دیگر از گزینه ها ،گزینه windows color است و با انتخاب ان پنجره زیر نمایش داده می شود.

تغییر عکس پس زمینه ویندوز 7

 با انتخاب هر رنگ شمای کلی ویندوز متناسب با ان تعییر پیدا می کند. زمانی که یک رنگ را انتخاب کنید، رنگ نوار وظیفه ،پنجره ها و منوی استارت و قسمت های دیگر تغییر پیدا می کند. هر رنگی را انتخاب کنید تغییرات ان را بلافاصله مشاهده می کنید.

با گزینه enable transparency می توان میزان شفافیت عناصر را مشخص کرد. اگر می خواهید از رنگ هایی به غیر از رنگ های مشخص شده استفاده کنید بر روی گزینه color mixer کلیک کنید تا رنگ های بیشتری نمایش داده شود. پس از انجام تنظیمات دلخواه بر روی دکمه save changes کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود.

همچنین بخوانید  رایانش ابری چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *